یک فروشگاه توقف برای خدمات عمومی

جلسه مشترک اعضای انجمن بین المللی آسان خدمت در شهر باکو آذربایجان مورخ 24 دسمبر سال جاری برگزار شد. در این جلسه آقای محمد نعیم څمکنی رئیس اداره آسان خدمت به نمایندگی از افغانستان حضور بهم رسانیده بودند.
این نشست با اعضای جامعه بین المللی آسان برای بحث و گفتگو درباره استراتیژی و مسوده عمومی تشکیل شده است.

اعلامیه تشکیل جامعه بین المللی تسهیل یافته که در جون 2019 به عنوان بخشی از خدمات عمومی سازمان ملل از نمایندگان آذربایجان، افغانستان، امارات، ترکیه، اندونیزیا، مارکو و اوگاندا در شهر باکو به امضا رسیده است، هدف آن یافتن راه حل هایی برای چالش های پیش روی نمایندگی های آسان خدمت در این کشورها است.

در این جلسه همچنین پیرامون مشخص شدن موقعیت نشست وزیران سال ۲۰۲۰ و در رابطه با مراحل قانونی آینده این جامعه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. همچنین ایجاد شبکه ای ازمتخصصان برای تسهیل در ایجاد یک استراتژی مناسب و چارچوب اجرایی این انجمن و شناسایی زمینه هایی برای توسعه بیشتر خدمات عمومی ضروری است که تشکیل شود. 

 • آسان پاسپورت

  اداره آسان خدمت مراحل پیچیده و زمان‌گیر به دست آوردن پاسپورت را کوتاه و آسان ساخته اند. هموطنان ما حال می‌توانند در مدت زمان بسیار کم پاسپورت خویش را دریافت نمایند.

 • تمدید ویزه

  خدمات اسان ویزه برای مهمانان بین المللی که نیاز به حضور خود در افغانستان را دارندف در نظر گرفته شده است. فورمه درخواست ویزه آنلاین بتاریخ ۱۵ جنوری سال ۲۰۱۷ راه اندازی خواهد گردید

 • آسان جواز

  آسان جواز خدمات جواز کار برای شهروندان ملی و بین المللی است که تقاضای کار در افغانستان را دارند و نیازمند اجازه کار می باشند. این سرویس آنلاین به تاریخ ۱۵ فبروری سال ۲۰۱۷ راه اندازی خواهد شد

 • تادیه معاشات از طریق مبایل

  بعد از یک دورۀ امتحانی تادیه معاشات از طریق موبایل در وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین، جلالتماب رئیس صاحب جمهور مسؤلیت مدیریت MSP را در وزارت کار، و وسعت دادن MSP را در وزارت معارف و وزارت خانه های دیگر به آسان خدمت سپرد.