یک فروشگاه توقف برای خدمات عمومی

اداره آسان خدمت جهت نشر ارقام دقیق و مواد آگاهی عامه پیرامون کووید-۱۹ یا کرونا ویروس اپلیکشن کرونا را ایجاد نمود که در اختیار وزارت صحت عامه ج.ا.ا قرار می‌دهد. این اپلیکشن با وزارت صحت عامه کشور کمک می کند تا ارقام دقیق ملی و بین المللی و راههای وقایه و معالجه را با هم‌وطنان عزیز شریک و از نشر و پخش ارقام نادرست و راه‌های سنتی معالجوی جلوگیری به‌عمل آورد. 

محمد فهیم هاشمی سرپرست وزیر وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ضمن ابراز تشکری از اداره آسان خدمت، مبارزه با کرونا را نیاز به همکاری های مشترک دانست، افزود: برای آمار و معلومات دقیق ما نیاز به یک اپلیکیشن دولتی داشتیم تا از مغشوش ساختن افکار عامه جلوگیری کنیم.

این سیستم در سطح ولایات و ولسوالی‌ها پیرامون رویدادهای مثبت، مشکوک، بهبودیافته و فوتی ارقام دقیق را ارائه و راه‌های وقایه و جلوگیری از پخش این ویروس در سطحه جامعه که از سوی وزارت صحت عامه و ارگان‌های صحی بین المللی به نشر میرسد؛ شریک می‌سازد. هم‌چنان این اپلیکشن دارای پرسش‌نامه تیست آنلاین این بیماری می‌باشد و مردم می‌توانند از این طریق در باره رویدادهای مشکوک به وزارت صحت عامه نیز راپور بدهد.

محمد نعیم څمکنی رئیس اداره آسان خدمت در این مورد ګفت، اپلیکشن کرونا ادارۀ آسان خدمت یک منبع موثق برای وزارت صحت عامه، رسانه‌ها و مردم عزیز ما می باشد تا ارقام دقیق و راه‌های وقایه و معالجه درست را از این طریق دریافت نمایند.

این اپلیکشن قابل استفاده در مبایل و کمپیوتر می باشد که از طریق لینک ذیل می توانید آن را دریافت و معلومات موثق پیرامون رویدادهای مثبت، مشکوک، بهبودیافته و فوتی و همچنان مواد آگاهی عامه و راه‌های جلوگیری از شیوع این ویروس در سطح جامعه را به دست بیاورید:   http://corona.asan.gov.af/

 

 • آسان پاسپورت

  اداره آسان خدمت مراحل پیچیده و زمان‌گیر به دست آوردن پاسپورت را کوتاه و آسان ساخته اند. هموطنان ما حال می‌توانند در مدت زمان بسیار کم پاسپورت خویش را دریافت نمایند.

 • تمدید ویزه

  خدمات اسان ویزه برای مهمانان بین المللی که نیاز به حضور خود در افغانستان را دارندف در نظر گرفته شده است. فورمه درخواست ویزه آنلاین بتاریخ ۱۵ جنوری سال ۲۰۱۷ راه اندازی خواهد گردید

 • آسان جواز

  آسان جواز خدمات جواز کار برای شهروندان ملی و بین المللی است که تقاضای کار در افغانستان را دارند و نیازمند اجازه کار می باشند. این سرویس آنلاین به تاریخ ۱۵ فبروری سال ۲۰۱۷ راه اندازی خواهد شد

 • تادیه معاشات از طریق مبایل

  بعد از یک دورۀ امتحانی تادیه معاشات از طریق موبایل در وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین، جلالتماب رئیس صاحب جمهور مسؤلیت مدیریت MSP را در وزارت کار، و وسعت دادن MSP را در وزارت معارف و وزارت خانه های دیگر به آسان خدمت سپرد.