یک فروشگاه توقف برای خدمات عمومی

 

آنلاین پاسپورت افتتاح  گردیدمورخ: ۲۱- حوت- ۱۳۹۷

کابل – افغانستان: اداره آسان خدمت در همکاری با وزارت امور داخله و تقاضای مارکیت توانست تا سیستم آنلاین پاسپورت را ایجاد نماید که این سیستم نه تنها سهولت را برای متقاضیان اخذ پاسپورت بلکه برای کارمندان این اداره نیز به میان آورده است.

پاسپورت در خارج از کشور یک سند خیلی معتبر شمرده می شود که خوشبختانه مرحله دوم این سند هم تکمیل گردیده و الیوم با آنلاین پاسپورت افتتاح گردید.

در مراسم افتتاحیه محترم شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، محمد مسعود اندرابی سرپرست وزیر وزارت امور داخله، مل پاسوال سید عمر صبور رئیس عمومی ریاست پاسپورت، اداره آمور، نمایندۀ پولیس سرحدی و انترپول، جرایم جنایی، رئیس قونسلی وزارت خارجه، رئیس د افغانستان بانک، وکلای محترم مجلس نمایندگان، مهمانان بلند رتبه دوایر دولتی و رسانه های داخلی و خارجی اشتراک ورزیدند.  

در این افتتاحیه محترم شهزاد آریوبی وزیر وزارت مخابرات و تکنالوجی معلوماتی آنلاین پاسپورت را گامی مثبت و نوین در عرضۀ رشد تکنالوژی افغانستان دانست و از ایجاد این سیستم ابراز خرسندی نموده گفت "یکی از اهداف مهم اداره آسان خدمت ساده سازی و الکترونیکی سازی پروسه های خدمات عامه است و آنلاین پاسپورت را گامی موثر در حکومتداری الکترونیکی تلقی می گردد .

محترم مسعود اندرابی سرپرست وزیر وزارت امور داخله نیز با اضافه نمودن اینکه عنقریب سیستم های مغلق از میان برداشته شده است، و جای مسرت است که وزارت امور داخله از اخرین سیستم های تکنالوژی استفاده می نماییم که اینکار باعث ایجاد سهولت در خدمات عامه میگردد.

  تیم متخصصین اداره آسان خدمت بعد از مطالعه پروسه های اخذ پاسپورت طی دو سال موفق به ساده سازی و سیستم سازی در ریاست مرکزی پاسپورت شدند که در نهایت انلاین پاسپورت راه اندازی شد.  

در گذشته، پروسۀ اخذ پاسپورت طولانی و پیچیده بود و با معیارات بین المللی برابری نمی کرد. متقاضیان اخذ پاسپورت حداقل باید ده روز کاری انتظار می کشیدند تا پاسپورت خود را دریافت نمایند. قابل یاد آوری است که در آن زمان یک شخص می توانست پاسپورتهای دومی و سومی هم داشته باشد.

جهت پایان بخشیدن به مشکلات در اخذ پاسپورت اداره آسان خدمت در اولین مرحله در سال ۱۳۹۶ سیستم جدید را ایجاد و نصب نمود. آسان خدمت پروسه اخذ پاسپورت را از ۱۶ مرحله به ۴ مرحله کاهش داده که برای متقاضیان سهولت بوجود آورده است. سیستم جدید پاسپورت در یک روز کاری در اوقات رسمی به تعداد ۱۰۰۰۰ قطعه پاسپورت را توزیع می تواند که قبلاً توانایی توزیع بیش از ۲۰۰۰  قطعه پاسپورت را دارا نبود. سیستم جدید با معیارات جهانی برابر بوده به این معنی که این سیستم دارای پروسه بایومتریک می باشد که با سرحدات هوایی و زمینی وصل بوده و بخش گزارشگیری منظم را نیز دارا می باشد.

در مرحله دوم این پروژه با افتتاح آنلاین پاسپورت، هموطنان می توانند توسط صفحات انترنتی (www.asan.gov.af ) و یا هم (www.passport.moi.gov.af ) فورمه انلاین پاسپورت را اخذ و خانه پُری نمایند. قابل یاد آوری است که سیستم به شکل خودکار تعرفه بانکی را در اخیر فورمه برای متقاضی ترتیب می نماید و سیستم متذکره به متقاضی جهت اجرا بایومتریک و چک اسناد در ریاست پاسپورت تعیین زمان می کند. در نهایت کار متقاضی می تواند پاسپورت خویش را از یکی از نمایندگی های پُسته خانه افغان پُست مشخص شده در فورمه بدست آرد.   

قابل یادوآوری است که سیستم انلاین پاسپورت در اینده نزدیک به ولایات نیز فعالیت اش را آغاز خواهد کرد.

جهت معلومات بیشتر:

ویب سایټ : www.asan.gov.af

برېښنالیک: info@asan.gov.af

مراجعه کنید. +93 (0) 786601040

 

 • آسان پاسپورت

  اداره آسان خدمت مراحل پیچیده و زمان‌گیر به دست آوردن پاسپورت را کوتاه و آسان ساخته اند. هموطنان ما حال می‌توانند در مدت زمان بسیار کم پاسپورت خویش را دریافت نمایند.

 • تمدید ویزه

  خدمات اسان ویزه برای مهمانان بین المللی که نیاز به حضور خود در افغانستان را دارندف در نظر گرفته شده است. فورمه درخواست ویزه آنلاین بتاریخ ۱۵ جنوری سال ۲۰۱۷ راه اندازی خواهد گردید

 • آسان جواز

  آسان جواز خدمات جواز کار برای شهروندان ملی و بین المللی است که تقاضای کار در افغانستان را دارند و نیازمند اجازه کار می باشند. این سرویس آنلاین به تاریخ ۱۵ فبروری سال ۲۰۱۷ راه اندازی خواهد شد

 • تادیه معاشات از طریق مبایل

  بعد از یک دورۀ امتحانی تادیه معاشات از طریق موبایل در وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین، جلالتماب رئیس صاحب جمهور مسؤلیت مدیریت MSP را در وزارت کار، و وسعت دادن MSP را در وزارت معارف و وزارت خانه های دیگر به آسان خدمت سپرد.