یک فروشگاه توقف برای خدمات عمومی

 

"حالا در هر جا می توانم معاش ام را بگیرم! "


 


سید احمد احمدی، 31 ساله، در فاصله 150 کیلومتری کابل، در میان کوه های پر پیچ شمال در قریه فاضل ولسوالی سرخ پارسا در ولایت پروان زندگی می کند. پدر هفت فرزند است که علاوه بر زراعت، در مدیریت معارف ولسوالی نیز مشغول وظیفه هست.

احمدی که بیمارش را برای درمان به شهر کابل فرستاده بود می گوید: "پول ای که برای تداوی مریض با خود داشتم کم شده بود و راه ولسوالی هم ساعتها را دربر میگرفت، به نماینده تادیه معاشات از طریق موبایل در ولسوالی تماس گرفتم و پرسیدم که آیا در کابل می توانم معاش ام را بگیرم؟ او آدرس نمایندگی کابل را برایم فرستاد که توانستم از آنجا معاش ام را به آسانی اخذ و بیمارم را درمان کنم. " آسان خدمت واقعاً باعث راحتی ما گردیده، اگر نه من مجبور بودم تا به ولسوالی بیایم و پول خود را دریافت کنم."

این تنها احمدی نیست، که معاش خود را از طریق موبایل دریافت می کند، به تعداد ۳۰۰۰۰  کارمند دولتی دیگر هم تحت پوشش این برنامه قرار دارند. مرحله آزمایشی این برنامه به اتمام رسیده است و از مشکلات موجود در مراحل بعدی جلوگیری صورت خواهد گرفت. 

 • آسان پاسپورت

  اداره آسان خدمت مراحل پیچیده و زمان‌گیر به دست آوردن پاسپورت را کوتاه و آسان ساخته اند. هموطنان ما حال می‌توانند در مدت زمان بسیار کم پاسپورت خویش را دریافت نمایند.

 • تمدید ویزه

  خدمات اسان ویزه برای مهمانان بین المللی که نیاز به حضور خود در افغانستان را دارندف در نظر گرفته شده است. فورمه درخواست ویزه آنلاین بتاریخ ۱۵ جنوری سال ۲۰۱۷ راه اندازی خواهد گردید

 • آسان جواز

  آسان جواز خدمات جواز کار برای شهروندان ملی و بین المللی است که تقاضای کار در افغانستان را دارند و نیازمند اجازه کار می باشند. این سرویس آنلاین به تاریخ ۱۵ فبروری سال ۲۰۱۷ راه اندازی خواهد شد

 • تادیه معاشات از طریق مبایل

  بعد از یک دورۀ امتحانی تادیه معاشات از طریق موبایل در وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین، جلالتماب رئیس صاحب جمهور مسؤلیت مدیریت MSP را در وزارت کار، و وسعت دادن MSP را در وزارت معارف و وزارت خانه های دیگر به آسان خدمت سپرد.